Umowa w sprawie zamówienia musi wskazywać minimalny zakres świadczenia

Stan prawny na dzień: 27.07.2021
Umowa w sprawie zamówienia musi wskazywać minimalny zakres świadczenia

Z dokumentacji postępowania wynikało, że zamawiający określił minimalną wartość świadczenia w przypadku ograniczenia zamówienia na poziomie 70% wartości całkowitej określonej w ofercie. W konsekwencji nie można uznać powyższego postanowienia za niedozwolone w świetle art. 433 pkt 4 ustawy Pzp (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 7 czerwca 2021 r., sygn. akt KIO 1045/21).

We wzorcu umowy ustalono minimalną wartość objętych umową świadczeń zamawianych przez zamawiającego w okresie jej obowiązywania w wysokości 70% całkowitej wartości określonej w treści formularza ofertowego wykonawcy. Jednocześnie zamawiający zawarł tam  zapis, zgodnie z którym wykonawca może odstąpić od umowy, jeżeli liczba posiłków zamawianych przez zamawiającego w ciągu kolejnych dwóch miesięcy będzie mniejsza niż dla 10 osób, za uprzednim miesięcznym powiadomieniem zamawiającego o zamiarze odstąpienia od umowy. W ocenie Izby nie doszło w tym przypadku do naruszenia przez zamawiającego art. 433 pkt 4 ustawy Pzp.

Więc o formułowaniu postanowień umów w sprawie zamówień publicznych a także ich realizacji piszemy m.in. w artykułach:

Autor:

Agata Hryc-Ląd

Agata Hryc-Ląd

Agata Hryc-Ląd

specjalistka z zakresu zamówień publicznych zawodowo związana z największą instytucją zamawiającą w Polsce działającą w branży inwestycji infrastrukturalnych, uczestniczka procesu legislacyjnego...

Powiązane treści