E-biblioteka / E-booki

Kiedy można wykluczyć wykonawcę z przetargu?

Kiedy można wykluczyć wykonawcę z przetargu?

Znowelizowane przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych (w art. 24 ust. 5) przewidują 8 fakultatywnych przesłanek do wykluczenia wykonawcy z postępowania. Aby jednak mogło dojść do ich zastosowania, zamawiający wcześniej musi je przewidzieć w treści ogłoszenia o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Jeżeli tego nie zrobi, to nawet gdy ziszczą się w danym postępowaniu, nie będzie mógł wyciągnąć wobec wykonawcy negatywnych konsekwencji.

Podaj swój adres e-mail aby pobrać dokument:

Jeśli masz już konto

Zaloguj się »

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel