Poleć znajomemu

Przy zlecaniu zamówień „in-house” istnieją dwa sposoby liczenia procentowego udziału działalności kontrolowanej osoby prawnej

Agata Hryc-Ląd

Autor: Agata Hryc-Ląd

Dodano:
a1654038e88deae28b6e939bbf49190f5460cbea-medium

Celowe przekształcenie spółki miejskiej, w ten sposób, aby jej działalność skupiła się na wykonywaniu usług na rzecz gminy, a w konsekwencji możliwe było udzielenie jest zamówienia „in-house” nie jest nieprawidłowe. Taka spółka może być traktowana jak podmiot nowopowstały. Wówczas określenie procenta jej działalności nie wynika z danych historycznych, a opiera się na wiarygodnych prognozach handlowych. Pomimo wniosku odwołującego KIO nie znalazła podstaw do skierowania pytania prejudycjalnego do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 7 lutego 2017 r., sygn. akt KIO 96/17).

Pozostało jeszcze 26 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu?

Zamów już teraz pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • 4 519 fachowych porad prawnych
  • możliwości zadawania 3 własnych pytań w miesiącu
  • codziennie aktualizowanej bazy ponad 650 000 przetargów
  • nielimitowanej możliwości ustawienia alertów i powiadomień o nowych przetargach
  • ponad 200 wzorów dokumentów
  • 22 szkoleń wideo na tematy związane z Pzp
  • wyroków KIO oraz słownika kodów CP

Zamów dostęp

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Mam już dostęp

Jeśli masz już konto w Portalu ZP

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Agata Hryc-Ląd

Autor: Agata Hryc-Ląd

praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zamówień publicznych, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, szkole
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania

Zadaj pytanie ekspertowi Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

 Zapraszamy na webinarium

Zastrzeganie kluczowej części zamówienia do osobistego wykonania przez wykonawcę   

Już 30 sierpnia (środa) o godz. 11

Transmisja live

Zarejestruj się już dziś!

Porady

Wspólne prowadzenie postępowania – zasady publikacji ogłoszenia o udzieleniu zamówień

Pytanie: Przeprowadziliśmy wspólnie z innym zamawiającym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy Pzp. Każdy z zamawiających zawarł odrębną umowę z wykonawcą. Czy w związku z tym każdy musi...

Czytaj więcej »
Żądanie, aby wykonawca był autoryzowanym przedstawicielem danej firmy, narusza uczciwą konkurencję

Pytanie: Zamawiający posiada dużej wartości skomplikowane urządzenia firmy X. Zgodnie z warunkami gwarancyjnymi i dokumentacją techniczną musi stosować oryginalne części do bieżącego utrzymania i serwisowania od firmy X. Czy w...

Czytaj więcej »

Aktualności

Oczywiste omyłki pisarskie – niezbędne wskazówki pomocne przy korekcie oferty
Jako zamawiający masz obowiązek skorygować ofertę, jeśli wystąpią w niej oczywiste omyłki pisarskie, rachunkowe lub inne polegające na niezgodności oferty z siwz ale niepowodujące istotnych zmian w jej treści. Jak stwierdzić, czy dane...
Sąd Najwyższy o zatrzymaniu wadium wykonawcy, który nie uzupełnił dokumentów ofertowych
Zatrzymanie wadium w ten sam sposób dotyczy wykonawcy, który nie złożył na wezwanie zamawiającego dokumentów w ogóle, jak i tego który złożył dokumenty niekompletne. Wadium podlega zatrzymaniu na podstawie art. 46 ust. 4a ustawy Pzp także...
Nie wolno uzupełnić arkusza cenowego w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp
Zamawiający nie jest uprawniony do uzupełniania na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp dokumentów, które w istocie stanowią treść oferty i nie są niezbędne do przeprowadzenia postępowania. Arkusz cenowy stanowi treść oferty i zawiera elementy...

Nasi partnerzy, osiągnięcia i opinie klientów

wiper-pixel